Üle 45 eurose ostu puhul on transport pakiautomaati tasuta! Üle 100 eurose ostu puhul on transport kulleriga tasuta!

Registreeru kliendiks ja saad alati -15% täishinnaga toodetelt!

Peidetud oht: kuidas puugid mõjutavad sinu lemmiklooma tervist

Suvi on aeg, mil paljud meist naudivad rohkem aega värskes õhus koos oma karvaste sõpradega. Kuid koos lõõgastava õhkkonnaga võib kaasas käia oht, mida paljud lemmiklooma omanikud võivad alahinnata – puugid. Need väikesed, kuid potentsiaalselt ohtlikud parasiidid võivad mõjutada mitte ainult meie lemmikloomade tervist, vaid ka meie endi tervist.

Kes on puugid ja kuidas nad mõjutavad lemmikloomi?

Puugid on vereimejad, kes eelistavad toituda imetajate ja lindude verest. Nad võivad kanda endas mitmeid haigusi, sealhulgas Lyme’i tõbe, babesioosi ja erinevaid ehrlichioosi vorme. Puugid kinnituvad nahale, põhjustades nii sügelust kui ka tõsisemaid tervise probleeme.

Puugid võivad kergesti kanduda lemmikloomadele, eriti kui loomad veedavad aega õues, jalutades metsas või parkides. Puugid kipuvad peituma karvkatte all, muutes nende avastamise keeruliseks, kuni on liiga hilja.

Kuidas kaitsta lemmiklooma puukide eest?

Õnneks on mitmeid meetodeid, kuidas kaitsta oma lemmiklooma puukide eest ja vähendada seeläbi haiguste riski:

  • Puugitõrjevahendid: kaelarihmad, tilgad või puugivastased pihustid.
  • Kontrollige regulaarselt: kontrollige oma lemmiklooma pärast igat väljas viibimist puukide suhtes. Eriti oluline on kontrollida kohti, kus puugid eelistavad peituda, nagu kõrvade taga, kaela ümbruses ja kaenlaalustes.

 

  • Puukide eemaldamine: kui leiate puugi oma lemmiklooma kehalt, eemaldage see kohe. Seda tuleks teha ettevaatlikult, et vältida puugi pea jätmist nahale.

 

Puugid võivad olla peidetud oht meie lemmikloomade tervisele, kuid õige ennetamise ja hoolitsuse abil saame neid ohje vältida. Regulaarne kontroll ja puugitõrjevahendid on võtmetähtsusega, et tagada meie karvaste sõprade heaolu ja tervis. Ärge laske puukidel rikkuda teie suve – võtke vajalikud meetmed tarvitusele ja nautige aega oma lemmikloomadega ilma muretsemata!

Telli oma lemmikule Hilton kaelarihm puukide ja kirpude vastu: Kõrgkvaliteediline koera- ja kassitoidu e-pood I Zaba lemmikloomapood

Tule külasta ka meie laopoodi Tartumaal, Vabriku 3C, Vahi alevik.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Liitu uudiskirjaga
Jälgi meid sotsiaalmeedias

Püsikliendile alati -15%

Registreeri end kliendiks ja saa alati oma valitud toodetelt kliendisoodustust!

preloader