Üle 45 eurose ostu puhul on transport pakiautomaati tasuta! Üle 100 eurose ostu puhul on transport kulleriga tasuta!

Registreeru kliendiks ja saad alati -15% täishinnaga toodetelt!

Kuidas Zaba Lemmikloomapood alguse sai?

Zaba Lemmikloomapood sai selle aasta veebruaris (22.02.2022!) juba 5-aastaseks ning oleme pikemat aega mõelnud, et võiksime kirjutada Sulle blogi erinevatel lemmikloomi puudutavatel teemadel. Tunneme, et nüüd ongi selleks õige aeg! Mõned teist on olnud meiega algusest peale ning paljud on liitunud meie tegutsemisaja jooksul – seega anname väikese ülevaate kuidas ja miks üldse Zaba Lemmikloomapood alguse sai.

Zaba Lemmikloomapoe asutajaks on Kersti Sild, kelle isiklikust loost sai kõik alguse. Kersti ja tema pereliikmed on suured koerasõbrad ning ühel päeval otsustatigi koju lemmikloom võtta. Uuriti erinevate koeratõugude kohta ning valituks osutus jahikoer Rhodesian Ridgeback. Kersti kirjeldab antud tõugu kui ideaalselt perekoera, kes on loomult rahulik ning klammerdub väga pere külge. Kutsikaeas näris ta küll paar sokipaari ja patsikummi, kuid üldiselt on ta väga sõnakuulelik koer. Koerainimesena peab Kersti oluliseks koertekooli, kõik koerad peaksid olema kiibistatud ja kohustuslik peaks olema vähemalt kutsikakoolitus. 

Kauni nime Celine on ta saanud maailmakuulsa laulja, Celine Dioni järgi. Koos meeldib Kerstile ja Celine’le käia jalutamas nii linnas kui ka looduses. „Meile meeldib koos trenni teha, käia looduses jalutamas – koer naudib matkamist, ehk kavas on tihti pikad jalutuskäigud. Oleme terve Tartu läbi käinud. Kui ma maratone jooksin, siis käis ta alati koos minuga jooksmas – meile väga meeldib aktiivne liikumine,“ ütleb Kersti.

Celine

Peagi pärast koera võtmist ilmnes perel üks ootamatu murepilv – nimelt tekkis nende koeral toiduallergia. Kliinikus soovitas loomaarst toite, mis olid väga kallid ja kuna Celine on pigem suur koer, siis majandusinimesena arvutas Kersti, et kui koera selliselt toitma hakata, läheb aastas üks palk koeratoidule. Olukord ajendas otsima kvaliteetset toitu, mis tema koera aitaks, kuid samas oleks ka sõbralik rahakotile. Hakati kontakti võtma erinevate välismaiste koeratoitude tootjatega. Alguses oli eesmärgiks leida sobiv toit, tellida üks alusetäis ja hoida suurema koguse pealt natukene kokku.

Nii jõudiski Kersti Dolina Noteci – Poola lemmikloomatoidu lipulaeva juurde, kelle erinevaid tooteid Celine proovima hakkas. Eriti hästi sobisid talle Piper PURE tootesarja toidud. Üheks põhjuseks oli ilmselt asjaolu, et neis toitudes kasutatakse väga kvaliteetset liha – hetkel on samad tooted ka väga suures valikus meie e-poes. Peale selle, et koera toiduallergia sümptomid kadusid, muutus koer ka palju energilisemaks, rõõmsamaks ja elujõulisemaks. Saime aru, kui oluline on pakkuda oma lemmikule täisväärtuslikku toitu. 

Kersti üheks sooviks ja unistuseks on olnud alati saada ettevõtjaks ning olla enda tööandjaks. Kuna Dolina Notecil partnereid Eestis polnud, siis võiks öelda, et elu pakkus võimalust. Kersti haaras sellest võimalusest kinni ja hakkaski Dolina Noteci brändi maale tooma. Ta soovis väga ka teistele lemmikloomaomanikele suurepäraseid tooteid pakkuda.

Milline peab lemmikloomatoit ikkagi olema?

Kersti on suur lemmikloomasõber ja eriti meeldivad talle koerad ning see kirg on üle kandunud ka Zaba Lemmikloomapoe igapäevatöösse: “Mind tõesti köidavad Dolina Noteci toidud! Usun väga sellesse, et kui pakkuda lemmikutele täisväärtuslikku toitu, siis nad on tervemad ja nende enesetunne on parem. Hea toit lemmiklooma menüüs on nii oluliseks muutunud ja sellega on äge tegeleda, jälgida arenguid ja vaadata kuidas lemmikloomatoit areneb. See on müstika, kuidas ajaga on kõik muutunud. Vanast ajast mäletavad kindlasti paljud, et kõik mis söögilaualt üle jäi, läks koertele. Täna oleme jõudnud nii kaugele, et oma jääke ei tohi koerale anda. Seal pole vajalikus koguses toitaineid ja lõppkokkuvõttes ei saa koer sealt midagi kasulikku. Kui vanasti öeldi, et lemmikloom peaks ainult liha sööma, siis tänaseks on see muutunud – lemmikloomade aretuse käigus on ka nende sisikond muutunud ja kui võrrelda lemmikloomahaigusi inimeste omadega, siis leiame väga palju sarnasusi. Ka lemmikloomad vajavad makro- ja mikrotoitaineid, et toidus oleks saadaval õiges koguses valku, süsivesikuid, rasvasid, mineraale ja vitamiine.”

Kui võrrelda inimese ja lemmiku toitumist, saame tuua paralleele. Miks peab inimene tervislikult toituma? On vaja kätte saada kõik toitained, mis hoiaksid ära haigused, annaksid energiat ja elurõõmu. Kui inimene sööb kehva toitu, muutub ta loiuks ja kurvaks. Loomaga on sama. Kehv toit toob arstidel käimise, mis on lõpuks oluliselt kulukam ja raske ka emotsionaalselt. Mis on veel väga oluline – kui koer saab toidust vajaliku kätte, siis ta ei kipu närima! Ta püsib terve, rõõmus, aktiivne ja karv läigib! Järjest rohkem on lemmikloomatoitudes puu- ja juurvilju ning märgtoit on väga tähtsal kohal. Lemmikloom seedib seda oluliselt paremini ja vastutasuks on parem tuju nii loomal kui ka peremehel. 

Peame ennast eelkõige märgtoidu maaletoojaks

Zaba Lemmikloomapoe rõhk on olnud märgtoidu maaletoomisel ja usume, et märgtoidu osakaal lemmikloomade toidus võiks olla oluliselt suurem, kui kuivtoidul. Kersti meenutab: “Mäletan väga hästi seda aega, kui välismaalt oli saada kuivtoitu ja lemmikloomaomanikel oli väga mugav seda anda – üks kulbitäis ja koeral oli kõht täis. Tegelikult on naljakas mõelda, et kui peaks ise iga päev sööma kuivanud leiba, et mis organism ja seedimine selle peale ütleks? Ehk tegelikult on märgtoidu propageerimine mul hinges, sest lemmikloom saab sealt hulga vedelikku kätte. Lisaks on märgtoit oluliselt vähem töödeldud kui kuivtoit.”

See on ka üks põhjus, miks hakkasime just Dolina Noteci brändi esindama Eestis – et märgtoidu tähtsus lemmikloomatoidus oleks suurem. Krõbinaid on mugav anda, aga see pole loomale kasulik. Selle trendi muutmine võtab aega ja vajab inimestest teadlikkuse tõstmist. Kui tavaliselt hakatakse lemmikule järsku rohkem märgtoitu andma, siis see võib kõhu maakeeli “lahti lüüa”. Tegelikult pole siin midagi imestada! Tuleb jupi kaupa harjutada. Märgtoit on kallim ja tülikam anda, aga peab olema iga koera ja kassi menüüs. Tuleb ka ära märkida, et kvaliteetsemad tooted ei lõhna nii halvasti, sest sinna pole lisatud kunstlikke maitse ja lõhnaaineid.

Dolina Noteci

Veel üks põhjus, miks eelistada just Dolina Noteci! Ettevõte arendab pidevalt uusi tooteid ja kasutab pidevalt uut, teadusuuringutest leitud infot. Peagi on turule tulemas ka uus toode – külmkuivatatud toit ehk kahest kilogrammist on saadud üks. Selles toidus on üle 80% liha ja see on inimsöögikõlbulik. Toidus kasutatav liha ei ole jääk vaid kasutatakse kvaliteetset toorainet – sama, mida söövad ka inimesed. Kersti on seda toitu ise proovinud ja ütleb, et see oli väga maitsev! Tegemist on SuperFood sarja kuivtoiduga. Dolina Noteci on Poolas lemmikloomatoitu tootvate ettevõtete lipulaev. Neil on raha ja energiat, et arendada uusi tooteid ja ajaga kaasas käia.

Kui Zaba Lemmikloomapoodi poleks, mis oleks teistmoodi?

Kui Zabat poleks, ei oleks Eestis ka Piperit, mida oleme müünud üle 500 000 toote – see on päris suur kogus! Ma arvan, et võime end pidada üheks kiiremini arenevaks ja kasvavaks lemmikloomabrändiks Eestis. Eriti hea meel on meil selle üle, et 500 000 toodet lemmikloomade toidulaual on vahetatud kvaliteetse toidu vastu – kahjuks on turul ka tooteid, mis on väga kehva toiteväärtusega. Oleme rõõmsad, et inimesed on valmis natuke rohkem maksma, et saada parema kvaliteediga toitu lemmikule. Kui Zabat poleks, oleks üks väga hea toit turult puudu. Meie tootevaliku puhul võime öelda, et hinna ja kvaliteedi suhe on väga hästi paigas.

Kui tavaliselt tuleb ise jaekettide poole pöörduda, et tooteid müügile saada, siis täna on olukord selline, et meie poole on ka ise pöördutud. See näitab, et teeme õiget asja ja tagasiside on hea ka Piperil. Anname endast parima, hoidmaks põhitootel head hinnataset, et see oleks kõigile lemmikloomasõpradele kättesaadav. 

Zaba Lemmikloomapood

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Liitu uudiskirjaga
Jälgi meid sotsiaalmeedias

Püsikliendile alati -15%

Registreeri end kliendiks ja saa alati oma valitud toodetelt kliendisoodustust!

preloader