Üle 45 eurose ostu puhul on transport pakiautomaati tasuta! Üle 100 eurose ostu puhul on transport kulleriga tasuta!

Registreeru kliendiks ja saad alati -15% täishinnaga toodetelt!

Milline peaks olema aktiivsete koerte toitumine?

Teie koer ei kuulu kindlasti nende lemmikloomade hulka, kes armastavad diivanil lesida. Vastupidi – nad armastavad liikumist ja võivad kulutada tunde jalutuskäikudele, mille jooksul neil energiast kunagi puudust ei tule. Tehke endale selgeks, kuidas aktiivset koera toita, ja veenduge, et lemmikul ei saaks kunagi mängimiseks energia otsa.

Õige toitainete kogus on hädavajalik

Nagu inimeste puhulgi, on koerte toitumise aluseks tasakaalustatud toit. Organism vajab päevast annust hädavajalikke toitaineid – nii makrotoitaineid, nagu valk ja rasvad, aga ka palju vitamiine ja mineraalaineid. On oluline, et teie koer saaks kvaliteetset toitu, mille peamiseks koostisosaks on liha ja köögiviljad ning mis ei sisalda tundmatu päritoluga koostisosi ega lisaaineid, nagu säilitusained ja maitsetugevdajad. Samuti on oluline, et toit sisaldaks väikeses koguses teravilju, sest nende tarbimist tuleks lemmiklooma menüüs piirata.

Pidage meeles, et koerte jaoks on peamine energiaallikas rasvad, mitte süsivesikud, nagu inimeste puhul. Just rasvad takistavad koeral suurenenud aktiivsuse perioodidel liigset kaalu kaotada. Seega veenduge, et valitud toidu rasvasisaldus oleks teie koerale sobiv.

Veel üks punkt väärib mainimist. Õigustatult võrreldakse paljusid koeratoite inimeste madala väärtusega toidu ja rämpstoiduga – ja sellel võib olla koera kehale negatiivne mõju. Seega veenduge, et teie koera toitumise aluseks, sõltumata aktiivsustasemest, oleks kvaliteetne, tasakaalustatud toit, mis tagaks talle kõik vajalikud toitained.

Konsulteerige oma lemmiku dieedi küsimuses veterinaariga

Kui teie koer veedab palju tunde aktiivsena, võiksite loomaarsti juures tema toitumist kontrollida. Söödapakenditel on reeglina info selle kohta, kui palju toitu täpselt koerale anda, sõltuvalt tema vanusest ja kaalust. Väga aktiivsete koerte puhul võib aga selguda, et kalorivajadus on suurem. Sama on ka sportlastega – intensiivselt treenivad inimesed vajavad rohkem kaloreid. Seega tasub regulaarse visiidi ajal arstilt küsida, kas anda koerale veidi suuremaid portsjoneid, kuna ta on palju aktiivsem kui teised loomad.

Pange rõhku märgtoidule

Väga aktiivsel koeral on suurenenud vajadus mitte ainult kalorite, vaid ka vee järele. Lisaks koerale värske vee andmisele (millele tal peab alati olema juurdepääs!) tasub talle pakkuda ka märgtoitu, mis on väga hea alternatiiv kuivtoidule. Esiteks sisaldab see palju vett, mis aitab koera keha hüdreerituna hoida. Lisaks on seda kergem seedida ning sageli eelistavad koerad kuivtoidule just märgtoitu, sest see on maitsvam ja täidab kõhtu .

On väga oluline, et teie koera märgtoit oleks kergesti seeditav. Kui koer seedib toitu, ei ole tal kindlasti mugav kõndida ega joosta – mõnel juhul võib see lõppeda oksendamisega. Sel põhjusel on parem anda talle enne planeeritud tegevust märgtoitu – loomulikult nii, et söömise ja aktiivse tegevuse vahele jääb paar tundi.

Seetõttu ärge piirduge koerale kuivtoidu andmisega ja proovige tasakaalustada tema toitumist nii, et see sisaldaks ka märgtoitu. Märgtoit peaks kuuluma koera menüüsse – teie koer hindab seda.

Ärge andke oma koerale õhtusöögijääke!

See on üks põhilisi vigu, mida koeraomanikud teevad. Tõenäoliselt on rohkem kui korra koer teid perekondliku õhtusöögi ajal kurvalt vaadanud ja näinud välja VÄGA näljane. Muidugi on asi lihtsalt koera välimuses – ilmselt ootas teda sellal kausis toit või oli ta juba söönud. Teisest küljest, mõnikord on raske mitte alla anda ega poetada talle palakesi enda taldrikult. Kahjuks on see viga. Esiteks õpetate oma koerale, et kerjamine on tõhus viis maiuse saamiseks. Teiseks ei suuda koer alati inimese toitu hästi seedida, mis võib põhjustada seedeprobleeme. Nii et proovige anda oma koerale ainult seda, milles olete kindel, et see ei kahjusta teda.

Kokkuvõtteks

Koerte tervisliku toitumise kõige olulisemad reeglid on samad, olenemata sellest, kui aktiivne on teie lemmikloom. Toit peaks olema tasakaalustatud ning rikas kõige olulisemate toitainete poolest. Siiski tuleb meeles pidada, et aktiivsete koerte kalorivajadus on suurem ning ka rasvade osakaalu menüüs tuleks veidi tõsta. Juurdepääs joogiveele on samuti väga oluline, ka õues mängides. Kui kahtlete oma koera dieedi sobivuses, konsulteerige loomaarstiga.

Zaba Lemmikloomapood

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Liitu uudiskirjaga
Jälgi meid sotsiaalmeedias

Püsikliendile alati -15%

Registreeri end kliendiks ja saa alati oma valitud toodetelt kliendisoodustust!

preloader