Üle 45 eurose ostu puhul on transport pakiautomaati tasuta! Üle 100 eurose ostu puhul on transport kulleriga tasuta!

Registreeru kliendiks ja saad alati -15% täishinnaga toodetelt!

Mida teha, kui kass ei taha juua? Meie näpunäited!

Kas Sina oled ka kunagi uskunud, et kassid armastavad piima ja võivad seda iga päev juua? Kahjuks pole see tõsi – piim, eriti laktoosi sisaldav, võib olla kassidele kahjulik. Siin on aga lahenduseks vesi. Kahjuks ei taha paljud kassid vett juua või ei joo seda üldse. Mida aga teha, kui kass keeldub joomast? Siin on mõned näpunäited, mis aitavad hoida oma kassi hüdreerituna.

Vedeliku tarbimine on hädavajalik

Juba ammu on teada, et kassidele – erinevalt koertest – vesi ei meeldi. Samas vajab kassi organism korralikult funktsioneerimiseks vett ning kassi dehüdratsioon võib olla väga ohtlik. Kui ka teie kass ei ole joogivee fänn, andke talle kindlasti märgtoitu. Erinevalt kuivtoidust sisaldab märg kassitoit teatud koguses vett, mis aitab hoida teie kassi keha hüdreerituna. Tänapäeval on lemmikloomapoodides saadaval ka supid, mis sisaldavad veelgi rohkem vedelikku. See on hea valik – eriti kuumadel päevadel.

Kasside märgtoidul on palju eeliseid. See on palju maitsvam, mistõttu söövad kassid seda tunduvalt tõenäolisemalt kui kuivtoitu. Lisaks on see kergemini seeditav ja annab kassile mõnusa täiskõhutunde. Tasub valida hea kvaliteediga kassimärgtoit – ehk selline, mis sisaldab ainult looduslikke koostisosi ning ei sisalda kunstlikke lisaaineid, nagu säilitus- ja värvaineid või maitse- ja lõhnatugevdajaid.

Veenduge, et vesi oleks puhas

Kassiomanikuna teate kindlasti, et kassid on väga valivad loomad. Nad vaatavad vastumeelselt liivakasti, mis on kohe pärast kassi külaskäiku puhastamata – ja sageli väljendavad nad oma pahameelt valju näugumisega. Kassid võivad keelduda söömast ka toitu mis neile ei meeldi – kassiomanike seas liigub selle kohta tõelisi legende. Kuid mitte kõik ei tea, et sama lugu on veega. Kui kassi kausis on vesi seisma jäänud ja, mis veelgi hullem, selles vedeleb karvu või tolmukübemeid, võite olla kindel, et teie kass sellist vett ei joo.

Seega veenduge, et kassi kausis vahetataks vett mitu korda päevas – loomulikult peske kauss korralikult puhtaks, sest kassid on tõelised puhtusearmastajad. 

Millist vett peaksite kassile andma? Tänapäeval on kraanivesi reeglina korralikult puhastatud, nii et seda võib inimene otse kraanist tarbida, seega sobib see ka kassile. Kui aga kahtlete kraanivee kvaliteedis, võite valida eelnevalt keedetud vee. Ärge valige inimestele mõeldud mineraal- või allikavett – see ei ole parim viis kassi veevarude taastamiseks.

Hoolitsege õige joomisviisi eest

Kasside jaoks on väga tähtis mis materjalist on valmistatud söögi- ja joogikausid. Kõige rohkem meeldib kassidele klaasnõudest juua. Oluline on, et kauss oleks väike ja ääreni veega täidetud. Nii on teie kassil lihtsam juua.

Võib-olla olete märganud, et teie kassile meeldib kraanist tilkuvat vett juua? Kui käsi pesete, kas teie kass joob innukalt viimaseid veetilku? See on normaalne. Seetõttu on spetsiaalsed kassidele mõeldud purskkaevud huvitav lahendus – vesi voolab seal aeglaselt ja teie kass mitte ainult ei saa juua, vaid see pakub talle ka huvitavat meelelahutust.

Paljud loomaomanikud asetavad lemmikule veekausse erinevatesse kohtadesse, et kass saaks vabalt juua, kui ta seda soovib. Kui kauss seisab ainult ühes kohas, siis tõenäoliselt ei viitsi kass teisest maja otsast jooma tulla, sest vee joomine pole tema jaoks nii oluline. Nii et asetage kausid mitmesse kohta – see suurendab võimalust, et teie kass joob vähemalt mitu korda päevas.

Kui palju vett peaks kass jooma?

Täiskasvanud kass peaks jooma umbes 30–50 ml vett kehakaalu kilogrammi kohta. Seega peaks seitsmekilone kass jooma 200–350 ml vett päevas – umbes ühe klaasi vett. Tundub, et seda pole palju, kuid kassi lähenemisega võib isegi 100 ml vee joomine olla paras katsumus. 

Märkus: Kassid, kes söövad märgtoitu, võivad juua vähem vett, kui kassid, kes söövad ainult kuivtoitu. Seega, kui annate oma kassile üks või kaks korda päevas märgtoitu, ärge muretsege, kui ta joob normist vähem – tõenäoliselt piisab talle joodud ja märgtoiduga saadud vedeliku kogusest.

Kokkuvõtteks

Kassid ei taha vett juua – palju enam eelistavad nad end toiduga varustada. See on tingitud nende päritolust ja asjaolust, et kassid tunnevad vähe janu. Veenduge, et teie kass saaks märgtoitu ja et tal oleks alati juurdepääs puhtale veele. Samuti saab osta spetsiaalse purskkaevu – kassijooturi. Nii tagate, et teie kass joob õiges koguses vett.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Liitu uudiskirjaga
Jälgi meid sotsiaalmeedias

Püsikliendile alati -15%

Registreeri end kliendiks ja saa alati oma valitud toodetelt kliendisoodustust!

preloader