Üle 45 eurose ostu puhul on transport pakiautomaati tasuta! Üle 100 eurose ostu puhul on transport kulleriga tasuta!

Registreeru kliendiks ja saad alati -15% täishinnaga toodetelt!

Kas kass saab olla inimese parim sõber?

Kas kass armastab enda omanikku?

Inimesed armastavad enda lemmikloomi, aga kas nad armastavad meid vastu ka? Jah, nad teevad seda, isegi kui nad seda välja ei näita. Side kasside ja nende omanike vahel on alati olemas.

Kas kass saab olla inimese parim sõber?

Inimese parim sõber – selline väide on käinud juba pikka aega koerte kohta. Koertega seostub pigem sotsiaalsus ja vajadus kõike koos teha. Kassiga seostub pigem teatud distants ning üleolev käitumine. Kui koer uputab meid enda armastusega, siis kassi tähelepanu ja huvi tuleb inimesel välja teenida. Kas see tõesti on nii?

Jah! Kassidel on inimestega suhtlemiseks teatud eripärad, kuid see ei tähenda, et kasse enda omanik üldse ei huvitaks. Kasside suhted pereliikmetega võivad olla väga sügavad või hoopiski keerulised.

Kassid, kes tervitavad enda omanikku ukse juures peale tööpäeva, hõõrudes jalgu või lihtsalt vastu tulles, väljendavad nad ei midagi muud, kui taaskohtumisrõõmu. See tähendab seda, et kass on õnnelik, et saab enda omanikku jälle näha.

Kassid, kes limpsavad enda omanikke – eriti pead või nägu. Sellega näitab kass seda, et ta tunneb ennast turvaliselt. Lisaks näitab kass inimese pea lähedal enda pesemisega seda, et ta tunneb ennast hästi ja mugavalt.

Koos magamine (nt voodis) – kassid magavad nende läheduses, kellega koos nad tunnevad end mugavalt. Kui meie kass heidab öösel meie kõrvale pikali ja uinub kaisus või lähedal, on see veel üks viis, kuidas nad väljendavad meile oma sügavat kiindumust.

Lahkumisvalu all kannatavate kasside käitumine – lemmiklooma ja tema omaniku eraldamine võib põhjustada samasuguseid psühhosomaatilisi sümptomeid nagu ema ja lapse lahutamine. Paanika, mis lemmiklooma haarab, võib viia füüsiliselt tunnetatavate valudeni ning alles kontakti taastamine lähedasega aitab seda leevendada. Kassid muidugi ei pea ennast omanike lasteks, kuid suhe inimese ja kassi vahel on reeglina väga tugev.

Meie oleme need, kes enda lemmiklooma turvalisuse tagavad. Kassi ja inimese vaheline armastus on täiesti olemas!

Kuidas öelda “ma armastan sind” kassile?

Kassi keeles näidatakse seda aeglase ja pikaajalise pilgutamise ning kombineeritakse ka silmalaugude sulgemisega. Kui kassid seda teevad, näitavad nad otsa vaadates, et usaldavad ja armastavad. Ärgem unustagem siis kassile samuti vastu “pilgutamast”, et ta ikka teaks, et ta on ka meile oluline. Samuti saame armastust enda kassile väljendada ka temaga rahuliku sooja häälega rääkides ja õrnalt pea ümber pai tegemisega. Pidagem meeles, et kassid on väga empaatilised ja mõistavad seda tüüpi lisasõnumeid suurepäraselt.

Kas minu kass armastab mind siis vastu?

Sellele küsimusele peab iga kassiomanik ise vastama. Siiski tasub teada, et kasside kiindumus ei nõua alati otsest füüsilist kontakti või häält. Kui kassile meeldib meiega samas ruumis aega veeta, käib meil mööda elamist järel või magab läheduses, siis võib julgelt eeldada, et oleme tema jaoks olulised.

 

 

 

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Liitu uudiskirjaga
Jälgi meid sotsiaalmeedias

Püsikliendile alati -15%

Registreeri end kliendiks ja saa alati oma valitud toodetelt kliendisoodustust!

preloader